تبلیغات
سریال Friends (دوستان) - خلاصه سریال Friends (دوستان)
سریال Friends (دوستان)

آرشیو

لینکستان

صفحات جانبی

← آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

خلاصه سریال Friends (دوستان)

تمرکز این مجموعه بر زندگی یک گروه دوستی شش نفره‌است: «ریشل گرین» پولدار، لوس، و عزیز کردهٔ پدر، که یاد می‌گیرد چگونه به تنهایی زندگی کند. آشپز وسواسی و تمیز «مونیکا گلر». ماساژور عجیب، بی مسئولیت، خوش بین، خواننده و نویسندهٔ اشعار فالک «فیبی بوفِی». هنرپیشهٔ ساده لوح «جویی تریبیانی». کارمند باهوش و خوش مشرب «چندلر بینگ» و دیرینه شناس بدشانس «راس گلر» که سه ازدواج ناموفق را می‌گذراند.

وقتی که داستان شروع می‌شود، ریشل نامزد خود «بری» را در کلیسا رها کرده و پیش بهترین دوست دوران کودکی خود، مونیکا می‌رود. بین خانهٔ این دو و خانهٔ چندلر و جویی فقط یک راهرو وجود دارد و برادر مونیکا، راس که به تازگی از همسر لزبین خود جدا شده هم مرتب به آنجا رفت و آمد دارد. فیبی روح آزاد و عجیب این گروه، هم اتاقی قدیمی مونیکا است. محل اتفاقات این مجموعه شامل آپارتمان مونیکا، آپارتمان چندلر و جویی، آپارتمان راس، آپارتمان فیبی، و یک قهوه خانهٔ محلی به نام سنترال پرک است (که در فلاش بک معلوم می‌شود این قهوه خانه در ابتدا بار بوده‌است).

این مجموعه به طور مداوم از شوخیهای اغراق شده که معمولآ به طرح اصلی مربوط نیستند استفاده می‌کند. بعضی از طنزها مربوط به مسائل جنسی، سیاست و کنایات، و گاهی بی منطق بودن است. همچنین گاه و بی گاه به زوایای مهمی مانند به هم خوردن روابط می‌پردازد. شوخیهای مربوط به موقعیت، طنزهای کنایه دار، و استهزا معمولآ اتفاق می‌افتند. همچنین بسیاری از طنزها بر مبنای تجربیات شخصیتهای اصلی به صورت نقل قول بیان می‌شوند.

این مجموعه فرصتی به هنرمندان قدیمیتر که در گذشته فعالتر بودند داد. الیوت گولد نقش پدر راس و مونیکا را بازی می‌کند و مارلو توماس مادر ریچل است.

شهرت این مجموعه به حدی بود که تا پایان سریال، به شش شخصیت اصلی آن هر کدام برای هر قسمت ۱، ۰۰۰، ۰۰۰ دلار آمریکا پرداخت شد. شش هنرپیشه طی مذاکره‌ای پذیرفتند که از آسیب وارد کردن به یک شخصیت یا دیگران جلوگیری کنند. تبلیغات در آخرین سری این مجموعه، که بیش از ۵۲ میلیون بیننده جذب کرده بود، برای یک پیام ۳۰ ثانیه‌ای ۲، ۰۰۰، ۰۰۰ دلار در آمریکا و ۱۹۰، ۰۰۰ دلار کانادا در کانادا ارزش داشت.


سریال دوستان

 

درباره وبلاگ

مدیر وبلاگ : آرمان اسدی

آخرین پست ها

جستجو

نویسندگان